WYCIECZKI OBJAZDOWE

GRECJA ANTYCZNA

PROGRAM POBYTU:

1 dzień:
O godz. 8.30 zbiórka i wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię (dla chętnych posiłek tranzytowy za dopłatą ok. 4 EUR).

2 dzień:
Przejazd przez Macedonię, Grecję. Przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach południowych. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Wczesne śniadanie. Wyjazd na Meteory. Przejazd do doliny Tembi - zwiedzanie sanktuarium św. Aga Parasekvi z cudownym żródełkiem; przejazd do Kalambaki, zwiedzanie pracowni ikon bizantyjskich. Wyjazd na Meteory - zwiedzanie fantastycznych klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach. Krótki postój w Termopilach - miejscu bitwy Greków z Persami. Przejazd do hotelu w Atenach, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Aten: największy i najlepiej zachowany kompleks architektoniczny - Akropol. W programie: Partenon, Erechtejon, świątynia Nike, Propyleje, muzeum, Odeon Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Agora, Areopag. Spacer pod gmach Parlamentu (udział w uroczystej zmianie warty);Stadion Olimpijski i Park Królowej Amalii. Powrót do hotelu obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na Peloponez - postój nad Kanałem Korynckim, dalej Korynt ze Świątynią Appolina, następnie Bema - słynna mównica z której nauczał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie w dalszym ciągu prowadzone są prace archeologiczne. Wejście na teren dawnego grodu przez słynną Bramę Lwic, grób Agamemnona zwany też Skarbcem Arteusza, muzeum archeologiczne. Przejazd do Epidauros, gdzie do dziś w teatrze o niespotykanej akustyce zbudowanym w IV w p.n.e, odbywają się występy. Przejazd nad morze, do hotelu w Tolo, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Nafplio - zwiedzanie pięknego starego miasta, pierwszej stolicy Grecji. Następnie przejazd do Delf - miejsca pielgrzymek starożytnych Greków, gdzie przepowiednie wyroczni miały wpływ na cały świat. W świątyni Apolla przepowiadała Pytia, czyli antyczna wróżka. Po przeciwnej stronie sanktuarium, Skarbiec Ateńczyków - wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, oraz Marmaria, czyli dwie świątynie: Ateny i Tolosa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi w godzinach rannych, przejazd do hotelu na półwyspie Chalkidiki. Odpoczynek, plażowanie, obiadokolacja z greckim winem Retsina.

8 dzień:
Odpoczynek i plażowanie.

9 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Salonik - miasta, które największy rozkwit osiągnęło w czasach rzymskich. Krótkie zwiedzanie: Biała Wieża, bazylika św. Demetriusza - największy kościół w Grecji, ruiny pałacu Galeriusza, Łuk Triumfalny, Rotunda, kościół Hagia Sofia. Wyjazd do Polski, przejazd przez Macedonię, Serbię.

10 dzień:
Przejazd przez Węgry, Słowację (dla chętnych posiłek tranzytowy na Słowacji za ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach popołudniowych.

W/w program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych nieprzewidzianych sytuacji.

26.09 - 05.10.2014

CENA: 1500 zł

CENA ZAWIERA:

  • transport komfortowym autokarem
  • 7 noclegów w hotelu *** - pokoje 2, 3 - osobowe z łazienką
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji, w tym jedna z winem regionalnym
  • ubezpieczenie KL + NNW + bagaż
  • opiekę pilota
  • podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:
* świadczeń nie wymienionych w ofercie
* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowego przewodnika (ok. 50 EUR)

Dzieci do lat 18 wstęp wolny na podstawie legitymacji.

Minimalna wymagana ilość uczestników wynosi 30 osób. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z powodu braku wymaganej, minimalnej ilości uczestników, o czym poinformuje na piśmie klienta, nie później, niż na 10 dni przed rozpoczęciem imprezy.