ZIELONA SZKOŁA W GRECJI

GRECJA
to kraj w południowo-wschodniej części Europy, położony na krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Grecja ma długą i bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które wpłynęło na inne kultury Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu.

1 dzień:
O godz. 8.30 zbiórka i wyjazd z Krakowa - ul. Ujastek 1. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię (dla chętnych posiłek tranzytowy za dopłatą ok. 3 EUR).

2 dzień:
Przejazd przez Macedonię, Grecję. Przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach południowych; zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie, wyjazd na Olimp - najbardziej tajemniczą górę Grecji, wyrastającą nad samym brzegiem zatoki Termajskiej. Powrót do hotelu; czas na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie, odpoczynek, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Ateny, wyspa Skiatos. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, wyjazd do doliny Tembi - zwiedzanie sanktuarium św. Aga Parasekvi z cudownym żródełkiem. Przejazd do Kalambaki - zwiedzanie pracowni ikon bizantyjskich, wyjazd na Meteory - zwiedzanie fantastycznych klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie, odpoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Ateny, wyspa Skiatos. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z pokoi w godzinach rannych. Wyjazd do Polski; przejazd do Salonik - krótkie zwiedzanie miasta, ostatnie zakupy i pożegnanie z Grecją. Przejazd przez Macedonię, Serbię.

8 dzień:
Przejazd przez Węgry, Słowację (dla chętnych posiłek tranzytowy na Słowacji za ok. 5 EUR). Przyjazd do Polski (do Krakowa) w godzinach wieczornych.

Terminy: do uzgodnienia
Cena: do uzgodnienia

Cena zawiera:
* transport autokarem,
* 5 noclegów w Grecji - pokoje 2, 3 - osobowe z łazienką, tv, lodówką,
* 5 sniadań, 5 obiadokolacji,
* ubezpieczenie KL + NWW + bagaż,
* opiekę pilota,
* wycieczkę do klasztorów Meteora,
* wycieczkę na Olimp, krótki pobyt w Salonikach,
* 1 osoba opieki na 15 osob płacących gratis.

Cena nie zawiera:
* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
* opłat za wycieczki fakultatywne (Ateny ok. 40 EUR, wyspa Skiatos
   ok. 40 EUR, wstepy ok. 5 EUR).

Uwaga ! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych nieprzewidzianych sytuacji.